Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Fascinující točité schody


Co nás vlastně fascinuje na točitých schodech a proč jim dáváme přednost před jiným řešením? Proč patří tento typ schodiště mezi světovou elitu, a proč se o jeho konstrukce zajímají lidé na celé planetě?

Nepotřebujete mnoho prostoru – tím bychom asi měli začít. K výstavbě točitých schodů vystačíte jen s velmi malým půdorysem, přibližně jednoho až dvou čtverečních metrů, s nímž lze vyhotovit schodišťový tubus až do několika pater. Točité schody také můžete umístit v podstatě kamkoli, na okraj místnosti, nebo klidně i do jejího středu. Záleží jen na vašich možnostech, technickém provedení a vašem osobním vkusu.

spirálové schodiště v domě

Bývají ozdobou domu – nepředstavujte si, prosím, točité schody tak, jako plechové schodiště na Petřínské rozhledně z roku 1891. Tato technologie je sice známa déle, než sto let, ale dnes se tyto stavební prvky zhotovují z kombinace různých materiálů v nepřeberném počtu modelů. Stačí nahlédnout do některé z galerií stavebních firem a budete překvapeni, co vše lze vyrobit, a s jakou uměleckou a řemeslnou hodnotou.

točité schody

Zamilují si je děti – máte-li doma děti (školou povinné), zřejmě je bude točité schodiště fascinovat natolik, že si tu budou hrát, běhat se psem nebo s kočkou, pouštět malá autíčka a pokládat figurky či panenky. Fascinující je zejména zužující se tvar schodových desek a spirálové obtáčení středového pilíře.

Zamilujte si je i vy – byla by škoda nechat vztyčit schody a pak se na ně jen z povzdálí dívat. Využijte jejich předností, a to zejména možnosti chodit po schodech pravidelně každý den a posilovat tím celé dolní končetiny včetně chodidel. Mimochodem, víte, že právě chodidla značně trpí současné obuvi, a kdo nechodí v barefoot botách, zkracuje si Achillovu šlachu a koleduje si o defekt plochých nohou? Budete-li každý den chodit naboso po točitých schodech nahoru a dolů, uděláte velký pomyslný krok vstříc vašemu zdraví.

You May Also Like