Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Byznys

Jak získat nové auto?


Získání nového auta není možná tak snadné, jak byste si mysleli. Zamyslete se nad tím. Máte snad v současné době vytvořenou takovou zásobu peněz, že byste mohli beze všeho dát několik desítek, nebo i stovek tisíc za nové auto? V dnešní ekonomice a vlivem dnešní inflace tolik peněz má odložených opravdu málokdo. Navíc, pokud máte peníze uložené třeba na běžném účtu, nebo spořícím účtu s nízkým úrokem, je dost pravděpodobné, že vám inflace vzala už tolik peněz, že i když byste před pár lety na auto měli, dnes byste si za ně koupili jen auto takové kvality, že by vás čekalo několik návštěv servisu, a ve finále by se vám to prodražilo více, než kdybyste si koupili dražší auto.

auto

To je právě problém s tím, pokud si kupujete auto, které se vám zdá cenově velmi výhodné. Ojeté auta jsou prostě ojeté. Už s nimi nějakou dobu někdo jezdil, někdo je používal. A pokud kupujete auto mimo autobazary nebo autorizované prodejny, od soukromníka, nemáte nikdy jistotu, že dostáváte auto v takové kvalitě, v jaké vám slibuje. Postupně se na něm může ukázat daleko více závad, než o kterých jste věděli. Starším autům postupně odchází různé díly a je třeba sjednat opravu, nebo náhradu dílů. A to stojí peníze.

Proto je lepší investovat do dražšího auta, které bude novější, nebude mít najeto tolik kilometrů a máte u něj větší jistotu, že stav bude odpovídat cenně. Ale co když na takové auto nemáte? I tak můžete nové auto získat.

auto

Můžete si ve své bance zažádat o úvěr. Pokud máte vysoké příjmy a žádný záznam v registru dlužníku, nejspíš vám vyhoví. Nebo si můžete vzít auto na leasing, kde máte větší jistotu, že vám žádost schválí. Jistě, leasing se může zdát méně výhodný, ale je vyšší pravděpodobnost schválení.

Nebo si můžete vzít auto operativní leasing. V takovém případě auto nevlastníte, jen si ho pronajímáte po dobu trvání smlouvy. Po vypršení smlouvy si můžete pronajmout zase auto jiné.

You May Also Like