Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Byznys

Odvoz opadu z domu nechte raději na odbornících


Pronájem dodávek přináší jistá rizika

Zakoupili jste nebo zdědili byt a původní majitel vám v něm zanechal některé v uvozovkách „zajímavé poklady“, s nimiž byste se rádi rozloučili, ale brání vám v tom určité technické záležitosti? Nejste sami, kdo něco podobného řeší, pojďme si tu ozřejmit některé jevy, kvůli nimž je rozumnější povolat na odvoz odpadu v Praze 10 vyklízecí firmu:

vyklízení domu

Nemáte zkušenosti s řízením dodávky – kdo nikdy neřídil dodávku, a chce s ní ihned napoprvé vyklidit byt, může zavinit dopravní nehodu, anebo poškodit vozidlo při couvání a parkování. Rozumnější je se nejprve s vozem seznámit v cvičném terénu a bez nákladu, a teprve pak si vozidlo pronajímat pro pracovní účely.

Poškození dodávky uvnitř – jestliže jste naopak zkušení řidiči a neobáváte se samotné jízdy s dodávkou, můžete mít tentokrát obavy při nakládce odpadu do vozidla. Pokud se v domě nebo v bytě vyskytují například stavební materiál a sutiny, a vám se nepodaří důkladně zabezpečit vnitřní prostor dodávky před poškrábáním, majitel vám to přičte k úhradě, takže se vám vyklízení prostor pěkně prodraží.

odvoz odpadu z bytu

Objem a hmotnost převážených věcí

Vyklízení nemovitostí může komplikovat celkový objem nákladu a hmotnost jednotlivých předmětů. Ne každý a ne vždy máme takovou kondici, abychom z bytu mohli vynášet staré klavíry, dubové skříně, velké dlouhé a těžké koberce či automatické pračky, vážící přes 60 kg. Někdy je vyklizení bytu tak namáhavé, že netrénovaný člověk ulehne do postele s horečkou, a vyžádá si to další tři dny pracovní neschopnosti.

Prach, pavouci, zápach

Někdy je vyklízení bytu spíše za trest, jen si představte, že jste právě nadzvedli koberec, a pod ním je vrstva plísně, jejíž spory se ihned začaly při zvedání koberce šířit do ovzduší. Koberec zároveň páchne, jako čtrnáct dnů nošené ponožky, protože zřejmě nebyl nikdy čištěný strojem, a za skříní jsou tak velké pavučiny a hnízdo s mladými pavouky, že jich tu napočítáte dobrých padesát. V takovém prostředí pracovat, to je tedy skutečný zážitek.

You May Also Like