Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Byznys

Efektivní řízení firmy


Spoléhat se při řízení firmy na lidský faktor může být dobré rozhodnutí jen v případě, že dobře víte na koho se spoléháte. Je nutné se ve své firmě obklopit opravdu loajálními a zodpovědnými jedinci, kteří budou svou práci dělat natolik dobře, že vám neunikne jediná koruna. Mnohé firmy mají menší počet zaměstnanců, a například ve skladu se vedení spoléhá jen na to, že skladník bude poctivě evidovat přijaté a vydané zakázky a kromě toho i obaly a palety či ohrádky, ve kterém se zboží skladuje ve skladech a také ve kterém se vrací hotové k zákazníkovi.

průmysl firma

V menších firmách se častěji setkáváme s tím, že výrobu plánuje vedoucí výroby na základě počtu zaměstnanců, kteří jsou zrovna schopní práce, na základě objemu zakázek a materiálu, který je určený do výroby. Je nutné hlídat všechny proměnné, které mají na výrobu vliv. Pokud selže jeden článek, už se horko těžko bude zjišťovat, kolik chybí obalů nebo třeba surovin do výroby. Stačí jedna malá chyba a ostatní se dozví o problému pozdě. To je hlavní úskalí situace, kdy se firma řídí pouze lidským faktorem. I když si vedoucí dává pozor a všechno hlídá, pokud například nemocní a nebo jednoduše na něco zapomene, celá výroba se může zpozdit, což může dost k vážným problémům ve vztahu k odběratelům.

počítač program

Jak se tomu vyhnout?
Žádný majitel firmy který se o ni zajímá, nechce řešit situaci, kdy dojde k problémům ve výrobě. Pokud něco nevrodíte včas a odběratel se na vás poléhá, může to vést zase k problémům u něj, a tak riskujete že u vás přestane zboží vyrábět a ještě po vás bude chtít uhradit ušlý zisk. Proto si část majitelů firem klade otázku, kdy se vyplatí investice do vývoje vlastního ERP Strelec.pro
. Mnoho lidí ani neví co to ERP je. Je to počítačový systém pro firmy, pomocí kterého se plánuje výroba a podobně. Firmy si jej většinou nechávají vyvinout jakmile už jednou člověk selže.

You May Also Like