Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Byznys

Na co se při stěhování (občas) zapomíná


Úklid – máte zajištěnou stěhovací firmu a vašemu stěhování do Nymburka https://extra-services.eu/cz/stredocesky-kraj/nymburk/stehovani.html už nic nebrání? Máte sbalené všechny vaše věci, demontovaný nábytek a krabice pevně převázané provázkem? Pak už tedy zbývá jen jediné – po sobě uklidit. Na úklid nezapomínejte, protože si tím děláte dobré jméno jak v místě, odkud se stěhujete, tak i tam, kam se stěhujete. Vytřete naposledy pečlivě schody, ukliďte výtahovou kabinku, vstupní vestibul a případně další prostory, které jste stěhováním zasáhli, například sklepní chodby a vaši kóji.

medvídek v krabici na stěhování

Rozloučení – toto je opravdu velmi pozitivní krok, protože nikdy nevíte, zda se s někým z vašeho domu znovu nesetkáte. A rozloučení s přáteli a spolubydlícími potěší každého z nich. Některé známé můžete pozvat i na skleničku nebo na kafe a je-li v domě někdo, kdo s vámi nemluví nebo se tváří jako kakabus, klidně prokažte gesto a běžte se rozloučit i s ním – vy budete mít navrch, i když vás odmítne.

stěhování do Nymburka

Všechny administrativní kroky – pečlivě si zkontrolujte, zda máte zajištěné nové doklady včetně auta a nahlášení vaší nové adresy na všechny důležité úřady, například na zdravotní pojišťovnu, lékaře, ostatní pojišťovny, finanční úřad atd. Nezapomínejte také, že budete přepisovat na sebe dodavatele energií a ohlídejte si odečty měřidel, aby pak proběhlo korektní vyúčtování.

Svačina – možná poněkud naivní a zbytečné, ale vlastní svačina na stěhovací den je vždy lepší, než se spoléhat na čerpací stanice a fastfoody. Mějte také zajištěn dostatek tekutin, nejlépe ovocné džusové koncentráty, minerální vody a neperlivé kojenecké vody. A žádný alkohol, s tím raději přibrzděte.

Věci na první den – abyste nemuseli zbrkle vybalovat věci z krabic a hledat hned první den po nastěhování pyžamo, kartáček na zuby, ručník, povlečení, obuv na přezutí a domácí oblečení, vše si nachystejte do sportovní tašky nebo do batohu, abyste to měli při ruce. Stejně tak to platí i pro doklady a peníze.

You May Also Like