Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Pro váš klid


Podzim a zima jsou kritické z toho důvodu, že všude řádí respirační choroby. Když už se zima pomalu blíží ke konci, a lidé si myslí že už mají vyhráno, během pár dní i je skolí nějaká nehezká nemoc, jako je například zápal plic, viróza nebo covid. I covid už je bran jako běžná nemoc, která stále dokáže mnoha lidem každý rok pořádně znepříjemnit život.

buňka covid

Teploty, rýma, kašel, slabost nebo bolest v krku jsou běžnými projevy onemocnění dýchacích cest. Všichni jsme se s nimi během života setkali. Nevyhýbají se dospělým ani dětem, a během prvních příznaků je dobré zůstat doma a nechodit jak do školky a školy, tak do práce. Jedině tak se sníží počet nakažených lidí. Bohužel stále si spousta lidí neuvědomuje jak vážný průběh může pro některé jedince mít i obyčejná rýma. Důležité je zvýšit hygienu a nejlépe mezi lidmi používat ochranu dýchacích cest, i když už není povinná.

covid test

Právě covid je jednou z nemocí, která může mít podobu lehčího nachlazení, ale i pořádné chřipky. Člověk nikdy neví co od covidu čekat, a zejména pro starší lidi a chronicky nemocné je to velké riziko. Proto by měli mít všichni doma antigenní testy, na které jsme zvyklí z dob pandemie, kdy jsme se jimi museli testovat před odchodem z domu. Dnes už jejich používání povinné není, ale rozhodně je to správný postup, pokud cítíte, že na vás něco leze.

Testy jsou přesné
Neinvazivní formou si můžete otestovat sliny nebo výtěr z nosu a hned uvidíte, zda máte covid. V takovém případě už určitě znáte postup jako z dob pandemie. Měli byste zůstat doma, s nikým se nestýkat a postupovat podle pokynů vašeho ošetřujícího lékaře. Pokud ve dodržíte, můžete být za pár dní opět jako rybička. Testy jsou vysoce citlivé, velice přesné a jejich použití vůbec nebolí. Proto jsou vhodné i pro osoby, které jsou citlivější, a také i pro malé děti.

You May Also Like