Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Domácnost

Šetřete energii v domácnosti


Energie jde šetřit mnoha způsoby. Hodně lidí se ani nad tím, že by mohli energii šetřit nezamýšlí, možná jen tehdy, kdy jim přijde vysoká záloha za energie. Pravda ale je, že energii bychom měli šetřit nejenom kvůli naší peněžence, ale také kvůli našemu životnímu prostředí. Nejefektivnější způsob k šetření energií je pořídit si rovnou nízkoenergetický dům enerdomy.cz. Protože čím více můžete ušetřit energii než tím, že na tuto úsporu bude zaměřený celý váš dům. Ale mnoho lidí nemá možnost si jen tak postavit nebo koupit nový dům. A přesto chtějí šetřit energii. Jak tedy na to?

okna

Okna a dveře

Důležitým místem, kudy vám může unikat energie, jsou okna a dveře. Pokud netěsní, můžete vytápět dům, jak chcete, a stejně budete topit Pánu Bohu do oken, jak se říká. Pokud cítíte škvírami v oknem a ve dveřích průvan, uvažujte o výměně dveří a oken, nebo jejich zatěsnění.

Velké spotřebiče pouštějte večer

Podívejte se na svou sazbu ohledně energií. Máte sazbu, která se mění podle doby používání Pak bývá nejmenší sazba právě večer. Nehte tedy věci jako praní, pouštění myčky nebo sušení prádla právě na večerní hodiny. Ale s rozumem, sousedi nebudou rádi, když začnete o půlnoci prát.

Čištění od prachu

Zaměřte se na své elektrické spotřebiče a vyčistěte jejich ventilátory od prachu. Pokud jste to nikdy nedělali, ventilátory budou pravděpodobně hodně zanesené, což znamená, že na to, aby spotřebič fungoval na plný výkon, si musí brát více energie.

nabíječka

Odpojujte nabíječky

Máte ve zvyku nechávat nabíječku pořád v zásuvce? Chyba! Nabíječky, ale koneckonců i další spotřebiče, si berou energii i tehdy, kdy k nim není připojeno žádné zařízení. Takže nechte vaše zásuvky prázdné, dokud je opravdu nebudete potřebovat použít.

Energetická kontrola

Můžete si také najmout odborníka, který vám dům zkontroluje a řekne, kde vám uniká nejvíc energie a co udělat, abyste energii šetřili.

You May Also Like