Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Bez elektřiny to nejde


Dokud naši předkové neznali elektřinu, nevadilo jim, že ji nemají. Tedy možná jim to mohlo i vadit, jenže nelze litovat toho, co člověk nezná. Co oči nevidí, to srdce neželí. A tak se to tenkrát řešilo tak, jak se to řešit dalo. Jako zdroj tepla i světla tu byl hlavně oheň a ‚technické vymoženosti‘ oné doby byly třeba na ruční nebo zvířecí pohon.

Když se pak začala elektřina porůznu objevovat, nevzbuzovala obvykle moc důvěry a měla i nemálo svých odpůrců. Lidé na ni nebyli zvyklí, a když tato navrch nebyla dodávána dost kvalitně anebo někde zavinila požár, nevzbuzovala právě dokonalý zájem.

solární panely

Ale pak se to, co s elektřinou souvisí, zdokonalovalo, a my lidé jsme tedy poznali její přednosti, které jsme začali masově využívat. A dnes jsme v přesně opačné situaci než kdysi. Dnes už bychom se pro změnu bez elektřiny obejít nedokázali. A tak ji spotřebováváme, abychom uspokojili ty potřeby, které máme a které se právě s využitím elektřiny uspokojují nejlépe. Svítíme elektrickými světelnými zdroji, vaříme na elektřině, touto třeba i topíme a poháníme s její pomocí nástroje, přístroje a stroje, dokonce včetně velkých dopravních prostředků…

solární panely

A je jasné, že čím víc spotřebičů máme, tím větší je i naše spotřeba proudu. Což se u nás kdysi považovalo za znamení růstu vyspělosti a kvality života. Ale dnes není vysoká spotřeba proudu žádoucí. A to nejen proto, že se tím spotřebovávají přírodní zdroje a ničí příroda. Dnes už je problémem i to, že je tradičně dodávaná elektřina hodně drahá. A čím víc jí spotřebováváme, tím víc za ni i platíme. Což nechceme, ale musíme. Nebo nemusíme?

Vlastně nemusíme. Když se my lidé nechceme nechat ruinovat dodavateli elektřiny, můžeme si pořídit fotovoltaické elektrárny https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/ a vyrábět si elektřinu sami pro sebe. A to kromě počáteční investice do koupě tohoto zařízení zadarmo. A kdo by to nechtěl?

You May Also Like