Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Jak velký vliv má strava na duševní i tělesnou výkonnost


V současné době se lidstvo západní civilizace potýká se dvěma základními fenomény, které mají nejsilnější vliv na její prosperitu, co se týče zdravotních aspektů, a sice se stresem a s podvýživou. Možná vám bude připadat podivné, že tu hovoříme o podvýživě, když jsou plné regály potravin a lidé mají dostatek financí na jejich zakoupení, ale není potravina jako potravina.

bílá mouka a máslo

Bílé pečivo s masem

Jeden z největších problémů v souvislosti s vaším jídelníčkem má kombinace bílého pečiva a masných produktů. Tedy například klasický hamburger, párek v rohlíku, opékaná klobása s chlebem a hořčicí, vepřový bůček s chlebem atp. Bílé pečivo se totiž vyrábí z vymleté mouky, zbavené vnější vrstvy, v níž se nachází nejvíce minerálů a také vláknina. Člověk má dlouhá střeva na rozdíl od dravců, maso v dlouhých střevech hnije, protože se tu zdržuje příliš dlouho, a navíc bez vlákniny se maso ve střevním traktu udrží ještě déle, a všechny toxiny mezitím odtud putují do krevního oběhu. V mase je také mnoho stresových hormonů, které se tam dostanou v okamžiku násilného usmrcení zvířete. Proto jsou na tom lépe vegetariáni, kteří maso nahrazují luštěninami a celozrnnými obilovinami s komplexním obsahem aminokyselin včetně těch limitních.

pivní půllitry

Cukrovinky

Bílý rafinovaný cukr je stejně jako bílá mouka považován za bílý jed. Cukrovinky raději nekonzumujte a namísto toho si dopřejte více ovoce, třeba i sušeného. A když cukr, tak hnědý, například třtinový Cassonada.

Alkohol

Alkoholické nápoje nemají se zdravou výživou nic společného, stejně tak nápoje sycené oxidem uhličitým a přeslazené bílým cukrem.

Kofein versus adaptogeny

Zkoušeli jste někdy nahradit klasickou kávu s kofeinem adaptogenními bylinkami? Bulharský Tribulus recenze by vás mohly přesvědčit o tom, že toto funguje mnohem lépe, protože tyto adaptogeny upravují hormonální rovnováhu a zvyšují i hladinu testosteronu, potřebného pro fyzický pohyb, cvičení, sport, sex, ale i dobrou náladu a dostatečné sebevědomí.

You May Also Like