Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Jaké vybrat oblečení


Pokud čekáte miminko, měli byste přemýšlet nad tím, jaké oblečení pro miminko vyberete. Ty nejmenší děti mají většinou velikost 50 – 56 centimetrů. Vzpomínám si, že když se mi narodila dcerka, nakoupila jsem hrozně moc oblečení. Bylo to ale úplně zbytečné, protože jsem ve finále zjistila, že některé oblečení ani nevynosila. Oblečení pro miminko může být někdy těžké vybrat, když čekáte první dítě. Nevíte, co a jak, co udělat, jakou velikost vybrat. V obchodě vám s tím ale velmi rádi poradí. Ještě že jsou v obchodech prodavačky, jinak bychom si někteří nevěděli rady, což je pravda. A jaké oblečení pro miminko patří mezi to nejzákladnější a nejdůležitější? Pojďme si to spolu připomenout.

s

První kousek oblečení: Body s dlouhým rukávem

Miminka nemají takovou tepla těla, jako my, ale mají ji podstatně menší, protože jsou malinká. Proto bychom pro novorozeňátko měli pořídit nějaká bodýčka s dlouhým rukávem, která ho pěkně zahřejí a bude mu v nich teplo.

Druhý kousek oblečení: Body s krátkým rukávem

Body s krátkým rukávem je nutné pořídit v případě, že se vám miminko narodilo v letních měsících. V létě je strašně horko a dusno, a proto aby miminku nebylo tak horko a dýchalo se mu dobře, měli byste mu alespoň pár bodýček s krátkým rukávem na letní měsíce pořídit.

s

Třetí kousek oblečení: kalhoty, krátké a dlouhé, nebo dupačky

Pokud je miminko malinké, nejlepší bude, když mu koupíte dupačky. Tím docílíte, že mu nebude zima na nožičky. Naopak pokud už je miminko o něco větší, kupte mu jak kalhoty (jak krátké, tak dlouhé). Naopak pokud už je miminko velké, není potřeba mu dávat dupačky, protože se mu to nebude líbit. Já jsem jednou zkoušela dceři dávat dupačky a nemělo to úspěch. Dcera má už totiž rok a půl a už se jí to nelíbilo. Takže jsem jí místo toho musela dát obyčejné kalhoty.

You May Also Like