Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Byznys

Proč se ve firmách provádí revize elektrických zařízení


Revize elektrických rozvodů a zařízení a zároveň elektro revize osvětlení a spotřebičů, jsou ve firemních subjektech ze zákona povinné. Tato činnost se může zdát jako zbytečné byrokratické nařízení, ale svůj význam to má z mnoha důvodů.

Právní spor – kdyby se nějakému zákazníkovi, například při zkoušení zboží v obchodě, přihodil úraz elektrickým proudem z vadného spotřebiče, zásuvky či osvětlení, může na provozovatele služeb podat žalobu za těžké ublížení na zdraví. A jestliže se zjistí, že bylo možno úrazu zabránit pravidelnou revizí a následným odstraněním závady, bude to znamenat pro majitele firmy velké problémy. Rizika právních sporů jsou jedním z hlavních důvodů, proč se pravidelné revize elektroinstalace provádí.

revize jističů

Nenápadné závady – ne vždy se závada na elektroinstalaci či na spotřebičích projeví tak nápadně, že zavoláte elektrikáře, a ten situaci zakrátko vyřeší. Některé závady tak mohou být skryté a odhalí je až revize. Někdy je zapotřebí proměřovat zařízení měřicími přístroji, a na to laik nemusí stačit svými schopnostmi a znalostmi.

revize elektriky

Velký rozsah elektrických spotřebičů a strojů – jestliže firma sestává ze tří kanceláří, kde pracuje šest lidí, například jde o IT odborníky zaměřené na software, a v kancelářích se vyskytují kromě výpočetní techniky pouze dva kávovary, chladnička, rychlovarná konvice a šest stolních lampiček, bude revize rychle hotová, ale ve výrobním provozu o stovce zaměstnanců, kde se pracuje s elektrickými stroji a nástroji, to může obnášet i celý týden revizní činnosti. Každopádně se revize vztahuje na cokoli, co využívá rozvodné elektrické sítě, a to bez výjimky.

Zaměstnanci a zákazníci – ve firmách přichází do styku s elektrickou energií různou formou celá řada zákazníků i zaměstnanců, a někdy stačí jen krátkodobé využívání elektřiny, například rozsvícením světla na chodbě, a pokud je zde vadný vypínač s prasklým krytem, a někdo se jej tu dotkne a utrpí smrtelný úraz, může do celého příběhu vstoupit i policie. Nevyplatí se riskovat tam, kde vaše elektrická zařízení, svítidla a spotřebiče využívají i cizí lidé, kteří jsou tu jen na návštěvě nebo jako zákazníci.

You May Also Like