Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Přebalování – jak na něj?


Každý kdo poprvé drží miminko je v šoku z toho jak je křehké a jemné. Rodiče mívají strach ho chytit aby mu neublížili, ale hned po porodu je potřeba začít fungovat a pečovat o něj. Už v prvních hodinách života dítě začne pomalu potřebovat přebalovat. V prvních týdnech života dítě spotřebuje až 10 plenek denně, takže je potřeba začít zvažovat ještě před porodem co budete používat za pleny.

matka a dítě

Vzhledem k jednoduchost údržby dává naprostá většina rodičů přednost jednorázovým plenám. Jejich pořizovací cena je sice velice nízká a celá řada jednorázových plen stojí doslova pár korun, ale zamysleli jste se někdy nad tím, proč jsou tak levné? Levné jednorázové pleny jsou totiž levné proto, že obsahují celou řadu chemikálií a plastů, takže nejen že podporují vznik opruzenin u vašeho dítěte, ale také jsou obrovskou zátěží pro životní prostředí.

Oproti tomu kalhotkové pleny látkové jsou výrazně ekologičtější, protože se dají použít i pro více dětí. Stačí je vyprat a jsou připravené k dalšímu použití. Jejich pořizovací cena je sice vyšší, ale sady látkových plen se dají pořídit i z druhé ruky a nebo určitě i vaši rodiče mají ještě plenky po vás, a ty se taky nemusíte bát používat.

obaly telefon

Látkové pleny se vyrábí ze tří druhů látek:

  • Z bambusu
  • Z bavlny
  • Z mušelínu

A všechny tyto látky jsou mimořádně prodyšné, jemné a díky tomu že jsou prodyšné, podporují cirkulaci vzduchu mezi plenkou a pokožkou, takže vznik opruzenin není tak častý jako u jednorázových plen. Využijte možnost šetřit nejen životní prostředí ale i svou peněženku, protože i když to tak zpočátku nevypadá, jednorázové pleny jsou daleko dražší kvůli tomu, že jich spotřebujete hodně, kdežto látkové koupíte jen jednou a pak je používáte pořád dokola. Látkové pleny použijete nejen na přebalování, ale i jako podložku nebo jako utěrku na utírání čehokoliv.

You May Also Like