Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Byznys

Stěhování kuchyně s instalatéry


Když se zaměříme na stěhovací proces z technického hlediska, napadne vás, že se jedná o akci, kterou si můžeme zajistit sami na vlastní pěst, anebo jí pověříme stěhovací firmu. Stěhováci mohou vypomáhat i s rozmontováním nábytku a mohou se zároveň postarat o instalaci bytového vybavení a doplňků, jako jsou garnýže, žaluzie, lustry, police, zrcadla atp. Jakmile však dojde na stěhování kuchyně a demontáž kuchyňské linky, a je zapotřebí přestěhovat i plynové spotřebiče, tedy konkrétně například plynový sporák s plynovou troubou, plynová kamna a plynovou karmu, stěhováci vás nasměrují na instalatérskou firmu.

plynový hořák

Odpojení a opětovné připojení, revize a vyčištění plynových spotřebičů vám žádná stěhovací firma provádět nebude, leda, že by mezi nimi byl kvalifikovaný instalatér – odborník, což ovšem nebývá zvykem. Jestliže tedy chystáte stěhování i v takovémto rozsahu, poznamenejte si kontakt na instalatéry https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha, a domluvte si vhodný termín, kdy se bude stěhovat tato část bytového vybavení. Instalatér odborně odpojí všechny spotřebiče od přívodu plynu, vy je poté přestěhujete sami nebo se stěhovací firmou, a na novém místě je pak zas instalatér zapojí, zkontroluje, vyčistí a uvede do provozu.

plynový sporák

Manipulaci s plynovými spotřebiči svěřujte pouze odborníkům, kdyby šlo totiž pouze o vodu nebo topení, maximálně vás nebo někoho jiného to vytopí, což není nic tragického, i když vznikne jistá hmotná škoda, ale v případě úniku a výbuchu plynu může dojít i k demolici objektu a k usmrcení osob. A to se pak také řeší u soudu a za usmrcení nebo vážné poškození zdraví s trvalými následky z nedbalosti bývají velmi tvrdé tresty – odnětí svobody a finanční postihy. Nikomu z vás se nevyplatí takto hazardovat, buďte rozumní a prozíraví a sjednejte si instalatérský servis před stěhováním bytu včas, nejlépe měsíc až tři týdny před stěhováním.

You May Also Like