Lidé nikdy neumí a neví všechno. Nikdo není všemohoucí a vševědoucí. Ale to nevadí, pokud člověk zná náš web, který mu se vším důležitým pomůže.

Nakupování

Dekorace na hrob


Ve se sice modernizuje, ale co se týče hřbitovů, funerální architektura se víceméně drží v zajetých kolejích. Staré náhrobky a hroby obecně jsou stále velmi oblíbené, a i když kameníci nabízí moderní náhrobky, kdo může, ten si odkoupí nějaký starší. Staré hroby mají svoje kouzlo, a i když nejde o příliš veselé téma, je potřeba si připustit, že dříve kameníci opravdu dokázali vytvořit umělecká díla. V současnosti se setkáváme s imitací žuly, moderními plastikami a náhrobky, které mají daleko do hřbitově klasiky. Na hřbitovech se setkáváme s doby, které mají hliněné záhonky, ale i s hroby zakrytými. Některé hřbitovy mají i vzrostlé stromy, ale část hřbitovů je raději vykácela kvůli eliminaci rizika pádu a poškození někdy i velmi cenných náhrobků. Proto často bývá problém udržovat hrob s čerstvými květinami – protože na hřbitovech je to sám kámen a tak je zde teplota ještě vyšší než jinde.

umělá levandule

Lidé často přemýšlí, čím hroby dekorovat, aby vypadaly upraveně. Někdo se snaží udržovat na nich čerstvé květiny, jenže ty se musí denně zalévat. Kdo není místní a žije někde jinde, ten asi nebude každý večer jezdit zalévat záhonek na hrob. Z tohoto důvodu častěji lidé volí umělé květiny https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm, které se dají sehnat i v tak vysoké kvalitě, že jsou sotva rozeznatelné od živých květin.

žluté květiny

Kvalita je jinde
Někdo si jistě pamatuje, jaký výběr umělých květin byl v minulých letech. Daly se sehnat v podstatě jen růže, karafiáty, chryzantémy, tulipány a narcisy a to ještě ve velmi slabé kvalitě. Barvy vydržely maximálně pár týdnů, a poté ji vybělilo slunce. Na první pohled bylo vidět že rozhodně nejde o živé květiny. Dnes je na výběr daleko větší počet květin, který zahrnuje i skutečně krásné a neobvyklé druhy jako třeba jeřabinu. Květiny se hodí jen tak do vázy, ale vyjímat se budou i v různých vazbách na Vánoce i na Dušičky.

You May Also Like